M

Mirësevini në Barjaktar

Ku tradita takohet me luksin

A

Akomodimi

Duke ngritur komfortin në nivelin më të lartë

S

Shërbimet

Hoteli ofron shërbime të dizajnuara për të magjepsur mysafirin

K

Kantine Vere

Duke prodhuar verë tradicionalisht për mbi 120 vjet

E

Ekseperiencë

Përjetoni momente të paharrueshme

O

Ofertat Speciale

Përfitoni nga ofertat tona speciale

Required fields are followed by *

Mirësevini në Barjaktar Boutique Hotel

I vendosur menjëherë pas qytetit të vjetër të  Ulqinit me pamje nga deti, si një boutique hotel i vogël ofron një eksperiencë ndryshe pushimesh.

Në Barjaktar do të gjeni çdo gjë të nevojshme për qëndrim perfekt. Akomodim luksoz me të gjitha kushtet, ushqim të mrekullueshëm në restorantin tonë,shumë shërbime tjera si: pishina që ndodhet në hapësirën e  jashtme, hapësira ne rooftop me jacuzzi,palestër, mini pishinë dhe sauna me pamje nga deti!

Shijoni bodrumin e verës duke provuar verën e shtëpisë dhe të njiheni më shumë me llojet e verërave që prodhohen në Mal të Zi.

Zbuloni plazhet e Ulqinit duke bërë shëtitje me anijen tonë private dhe të zgjidhni vende per piknik.

Bëhuni mysafiri ynë dhe perjetoni mikpritjen ulqinake.

Historia

I emëruar pas një grade të respektuar ushtarake që ka qenë ne familjen tonë për më shumë se 100vjet. Barjaktar përkthehet si flamurtarë ose mbajtës i flamurit.

Kush e mbante flamurin? Më i guximshmi, më i respektuari. Ishte një pozicion i nderuar që mbarte rrezik te konsiderueshëm, pasi një flamurtarë do te ishte një objektiv kryesorë për trupat e palës kundërshtare që ta rrëzonin atë.

Flamuri ishte simboli i lirisë,krenarisë dhe nderi më i madh i familjes.

Duke emërtuar hotelin “Barjaktar” ne mbajmë ”gjallë” traditën e familjes sonë që gjeneratat që do të vijnë të mos harrojnë te kaluarën e nderuar.

Vendndodhja

Disa hapa larg qytetit të vjetër, kishës së Shën Nikollës dhe plazhit me gurë, ky boutique hotel elegant ka vendndodhje te shkëlqyer afër Plazhit të vogël,5 minuta ne këmbë nga rruga kryesore dhe qendra e qytetit ku dyqanet dhe kafenetë janë te vendosura. 

Edhe pse do ta gjeni veten në lagjen e atraksioneve kryesore, vetë prona ndodhet në pjesën e qetë me pamje nga deti dhe kjo ëshë ajo që e bën vendndodhjen e hotelit ideal.

4 km nga stacioni i autobusit Ulqin.
22 km nga stacioni i trenit në Tivarë
75 km nga Aeroporti në Podgoricë

120 km nga Aeroporti i Tiranës
137 km nga Aeroporti i Dubrovnikut
86 km nga Aeroporti i Tivatit

Na ndiqni në Instagram

Anonymous
Anonymous
2021-08-27
10
☺Шикарный вид на море. 30 метров до моря. Бассейн. ☹Плохая звукоизоляция. Отсутствовали вилки на кухне.
Fatlum
Fatlum
2021-08-18
9,0
Awesome
Nika
Nika
2021-08-17
10
Exceptional
Hyseni
Hyseni
2021-08-16
9,0
Awesome
Admir
Admir
2021-08-12
10
Exceptional
Uros
Uros
2021-08-10
10
Fabulous location and facilities in one place. ☺ The location is fabulous, just behind the old town on its own cliff, only 10 min walk from Mala plaza. This positions it in the centre of the city, but is quiet during the night to get a fair sleep. It has its own pool, but also a glass rooftop terrace with a jacuzzi and a small pool overlooking Liman beach as well as a fantastic gym and sauna on the other side, overlooking the city centre. When opened, the sea breeze in the evening cools you, and no need for AC. ☹ -
Anonymous
Anonymous
2021-08-09
10
Exceptional